Nebyl vybrán žádný obrázek Nebyl vybrán žádný obrázek

Dřevěné prkýnko NATIV

Kuchyňské prkýnko NATIV
Cena: 590 Kč

Naše neobyčejně obyčejné kuchyňské prkýnko je z více druhů masivního dřeva, napuštěné olivovým olejem, velké cca 30 x 40cm. 

Proč je dřevěné lepší než plastové? Dříve se věřilo, že bakterie usazené v drobných nečistotách vzniklých po krájení potravin    se spíše usazují v dřevě a špatně se odstraňují z drobných pórů. Podle laboratorních testů se však ukázalo, že to nemusí být pravda. Například v laboratořích na univerzitě v Madisonu prováděli vědci pokusy s bakteriemi salmonely a listerie. Nanesli bakterie na dřevěné a plastové prkénko a zkoumali jejich působení. Zatímco na dřevěném podkladu během tří minut téměř všechny bakterie uhynuly, na plastovém podkladu uhynulo jen mizivé množství. Předpokládá se, že ve dřevě jako v přírodním materiálu jsou obsažené látky, které mikroorganismy zabíjejí.

V čem je prkénko NATIV jiné? Za každé prodané prkýnko vysadíme jeden strom. Protože, co si z přírody půjčíme, chceme s vděčností vracet. S jeho nákupem si domů pořídíte kvalitní a praktickou věc, která udělá radost nejen Vám, ale potěšíte a obdarujete i přírodu.

Pomáháme Vám bydlet s přírodou a VY můžete pomáhat nám vrátit stromy do přírody.